Sniadanie Wielkanocne - Niedziela 12 Kwietnia 2009 - godzina 10.00

W Niedzielę Wielkanocną o godzinie 10.00 zapraszamy do Domu Polskiego na Śniadanie Wielkanocne.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego kończy Wielki Post. Jest ona najstarszym i największym świętem chrześcijan. Po powrocie do domu z rannej Mszy świętej spożywamy uroczyste śniadanie wielkanocne. Dzielimy się jajkiem i składamy sobie życzenia, wyrażając swą radość, że Pan jest z nami; tak jak w dzień swego Zmartwychwstania zasiadł do stołu z uczniami z Emaus czy przyszedł do apostołów, aby spożyć z nimi posiłek, umacniając ich w wierze. Spożywając śniadanie wielkanocne w rodzinnym gronie, wyrażamy swą nadzieję, że wszyscy spotkamy się w niebie na uczcie Chrystusa. Przypominamy też sobie słowa św. Pawła:Czy jecie, czy pijecie, czy co innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie (1Kor 10,31).


Mamy nadzieję, że dla tych z Was, którzy na Wielkanoc nie wyjadą do swoich rodzin i bliskich; wspólne, tradycyjne, polskie śniadanie wielkanocne bedzię wspaniałą okazją do spędzenia tego czasu razem z innymi w miłej i świątecznej atmosferze.


Wstęp: 20 euro. W tej cenie mieści się opłata za:
1. śniadanie:
- świeże pieczywo, masło, jajka w różnych postaciach, wędliny, szynka, ser, miód, boczek, twaróg, sól, pieprz, chrzan, kompozycja świeżych warzyw, paleta sałatek, pasztet oraz woda mineralna, herbata, soki owocowe.
2. popołudniowa kawa:
- kawa, herbata, wybór ciast wielkanocnych: wielkanocne baby lukrowane, sernik, mazurki, napoje
+ czekoladowe słodycze (jajka, zajączki), owoce


Czas umili nam świąteczna muzyka (mazurki Chopina, 4 pory roku Vivaldiego i inne wiosenne utwory) oraz zabawy i konkursy wielkanocne.


Uprzejmie prosimy o potwierdzanie planowanego uczestnictwa e-mailem: slawomir.norberczak@hotmail.com lub sms-em na numer 085 7150259.
Serdecznie zapraszamy!