JOYFUL NOIZ - Pozytywne Wibracje Reggae w POSK

Sobota, 9 marca 2013, godz. 19.00

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny serdecznie zaprasza na koncert zespołu JOYFUL NOIZ, grupy znanej na scenie dublińskiej od kilku lat z występów m.in. w Whelan’s Pub oraz koncertów na rzecz WOŚP. W Polskim Domu usłyszymy JOYFUL NOIZ po raz pierwszy.

JOYFUL NOIZ powstał we wrześniu 2007 roku z inspiracji Gentlemana z koncertów jego trasy z Far East Band promującej album "Journey To Jah" ("Please make a Joyful Noise!").
Nazwa ta, ze zmianą pisowni (Noiz) doskonale oddaje styl zespołu. Dla tych, którzy interesują sie muzyką reggae, a przeczytają to słowo na wspak, zrozumieją wszystko bez dodatkowego komentarza. Ale dla niewtajemniczonych można wytłumaczyć, że muzyka reggae pochodzi z Jamajki z lat 60. XX wieku, gdzie elementy afrykańskiego i amerykańskiego jazzu, tradycyjnego rhythm & blues w połączeniu z gatunkami takimi jak ska i rocksteady, a w późniejszym czasie z funk i dubstep stanowią bazę dla tego stylu.

W zespole JOYFUL NOIZ na przestrzeni kilku lat działalności następowały znaczące zmiany w składzie muzyków. Obecnie JOYFUL NOIZ tworzą:

Piotr Sznyter– wokal
Mariusz Dujka – sampler, przeszkadzajki
Ricardo Bicho – gitara
Tomasz Grześko– bas
Robert Broll – perkusja

W obecnym składzie dominują pozytywne wibracje reggae, co było elementarnym założeniem i czego w sumie zespół trzyma się od poczatków swego istnienia, pomimo rozmaitych zmian i eksperymentów gatunkowych. Mottem przyświęcającym produkcji ich radosnego hałasu może być proste ,,rób tak, żeby było dobrze”.

Informacje, kontakt i dotychczasowe nagrania z różnorakich imprez i poprzednich odsłon zespołu JOYFUL NOIZ dostępne w sieci to:

https://www.facebook.com/joyful.noiz
http://www.myspace.com/joyfulnoizzz
http://rockmyband.pl/zespol/joyful-noiz


Wstęp wolny
Z A P R A S Z A M Y!