Lidia Kopania w Dublinie
14 maja (czwartek) i 16 maja (sobota) o godz. 19.30 zapraszamy na EUROWIZYJNE PARTY! W kwietniu w Domu Polskim ze specjalną wizytą gościła LIDIA KOPANIA, reprezentantka Polski w tegorocznym Konkurs Piosenki Eurowizji. Uczestniczymy w POSKowej akcji promocyjnej, by pomóc Lidii w dostaniu się do finału konkursu i zajęcia w nim jak najlepszej pozycji. EUROWIZYJNE PARTY to dużo muzyki, zabawy, emocji i konkursów z muzycznymi nagrodami i oczywiście NAJWAŻNIEJSZE - głosowanie podczas telewizyjnej transmisji. WPADNIJ DO NAS! BAW SIĘ Z NAMI! WSPIERAJ LIDIE SMSAMI! PRZYJDŹ ZE SWOIMI ZNAJOMYMI I PRZYNIEŚ SWOJE DRINKI! MILE WIDZIANE STROJE W NARODOWYCH BARWACH BIALO-CZERWONYCH I INNE POLSKIE GADŻETY!KONKURS
Wsrod osob, ktore na adres info(at)poskdublin.org wysla email z haslem LIDIA EUROWIZJA i podadza swoje imie i nazwisko oraz numer telefonu rozlosujemy singiel z eurowizyjna piosenka Lidii Kopani "I DONT WANNA LEAVE". Na zgloszenia czekamy do 16 maja.

Partnerzy:
www.lidiakopania.pl
www.polskiexpress.ie
www.itve.pl
www.polskagazeta.ie
L I D I A   K O P A N I A


Wszechstronna wokalistka, obdarzona niezwykle ciepłym, a jednocześnie silnym głosem, o bardzo szerokiej - czterooktawowej skali.


Lidia Kopania zaprezentuje podczas Eurovision Song Contest piosenkę „ I Don’t Wanna Leave “, która jest dowodem na to, że w muzyce nie ma granic. Utwór specjalnie dla polskiej wokalistki współskomponował urodzony w Moskwie niemiecki kompozytor, Alex Geringas.


Lidia Kopania wydała do tej pory trzy albumy: BEATING THE MORNING RUSH (2004), który ukazał się w Niemczech oraz: INTUICJA (2006) i PRZED ŚWITEM (2008).


Wyjątkowy głos dorównuje urodzie artystki, a entuzjazm z jakim śpiewa, udziela się widzowi na koncercie. Wykonuje utwory bardzo zróżnicowane, czasami spokojne i nastrojowe, a czasami niezwykle dynamiczne, pełne porywającej, pozytywnej energii. Jej teksty, zarówno polskie jak i angielskie, wzruszają i wywołują przemyślenia, od których, na co dzień, się ucieka. Mówią o otaczającym nas świecie, który mimo swego zakłamania, przykrych niespodzianek i rozwianych marzeń, ciągle jeszcze jest piękny.


Przy swojej ostatniej płycie „PRZED ŚWITEM” Lidia współpracowała z Berndem Klimpelem i Jensem Lueckiem, a także z Robem Hoffmanem i Heather Holly (para ta stoi za sukcesami takich gwiazd jak Janet Jackson, Phil Collins, Sheryl Crow, Michael Jackson, Hole, Quincy Jones i wielu innych; Heather i Rob mogą również pochwalić się ogromnym sukcesem Christiny Aguilery, którą wykreowali i z którą współpracują do dziś).


Autorami I Don’t Wanna Leave, piosenki prezentowanej w Eurovision Song Contest, są: Dee Adams/Rinke Boomgaarden/Alex Geringas/ Bernd Klimpel.


Alex Geringas urodził się w Moskwie i mieszkał tam przez pierwsze lata swojego życia. Należy do czołowych producentów muzycznych w Niemczech. Płyty, które produkował, bądź współtworzył jako kompozytor lub autor tekstów, jak dotąd sprzedały się w Europie w ponad 10 milionach egzemplarzy. Jego utwory 8 razy zajmowały 1 miejsce na niemieckich listach przebojów. Współpracował między innymi z No Angels i Bro’sis. Był także dyrektorem muzycznym ostatnich serii niemieckiego „Popstars”.


Bernd Klimpel jest liderem Kind Of Blue, niemieckiego zespołu, którego Lidia jest wokalistką od 2003 roku. Pomógł jej także w zrealizowaniu jej dwóch płyt solowych „Intuicji” (2006) i „Przed Świtem” (2008). RIKE BOOMGAARDEN, 27-letnia wschodząca fantastyczna piosenkarka. Pisze piosenki w Los Angeles, Sztokholmie, Londynie czy Kopenhadze.


DEE ADAM, mieszkająca w Londynie prucent I kompozytor. Współpracowała z Billie Myers, Newton Faulkner, RyanDan, Nick Atkinson and Tara Mcdonald. She has releases in Germany, Japan, Portugal, Netherlands, Uk, Benelux, Canada and The States.