Recital chopinowski w wykonaniu Sama Law w Domu Polskim

Polski Ośrodek Społeczno – Kulturalny w Dublinie ma zaszczyt zaprezentować Sama Law, zwycięzcę Nagrody F. Chopina na ogólnoirlandzkim konkursie muzycznym Feis Ceoil 2010, który wystąpi z solowym recitalem w Domu Polskim.

Wieczór z muzyką Chopina zacznie się o godz. 19:00 we wtorek 28 września, w Domu Polski, 20 Fitzwilliam Place, Dublin 4. Wstęp wolny.

Podczas recitalu Sam zaprezentuje następujące utwory:
Etiuda c-dur op. 10 nr 1
Etiuda c-moll op. 10 nr 12 („Rewolucyjna”)
Etiuda a-moll op. 25 nr 11 („Zimowy wiat”)
Nokturn Des-Dur Op. 27 Nr 2
24 Preludia op. 28


Sam Law, 19-letni wybitny pianista z miejscowości Ballymena w Irlandii Północnej, zwycięzca Nagrody F. Chopina, wystąpi w ramach obchodów Roku Chopinowskiego 2010 w Irlandii. Nagroda F. Chopina (Chopin Award) została ufundowana i wręczona Samowi Law przez Ambasadora RP w Irlandii, dra Tadeusza Szumowskiego w marcu 2010 w RDS Concert Hall.

Sam Law studiuje pod kierownictwem dra Johna O'Conor i prof. Reamonna Kearza na Królewskiej Akademi Muzycznej w Irlandii. Uczestniczył on w wielu konkursach muzycznych, zdobywając nagrodę Młodego Muzyka Roku Irlandii Północnej w 2006 i Młodego Instrumentalisty na Ballymena Music Festival w 2007 roku. Tego samego roku wygrał również Segal Cup na RIAM Festival oraz Dorothy Stokes Cup i Patricia Read Cup na Feis Ceoil.

Sam zdobył też Hamilton Harty Cup i stypendium Morrisa Granta, był finalistą zorganizowanego przez BBC prestiżowego konkursu BBC Młody Muzyk Roku w Cardiff, gdzie wygrał również stypendium Waltera Toddsa za najbardziej obiecujący talent.

Sam Law często wykonuje solowe recitale w wielu miejscach w Irlandii Północnej i Dublinie. Brał on również udział w warsztatach z Barrym Douglasem, Pavelem Nersessianem, Douglasem Humpherysem, Peterem Donohoe i Pascalem Rogé. Jego recital na Ulster Bank Belfast Festival na Queens University w 2008 roku, był transmitowany przez Radio Ulster.

Więcej informacji jest dostępnych na www.poskdublin.org i www.chopinireland.org