Zapach czekolady powraca!

Pierwszy i jedyny polski teatr w Irlandii zaprasza na wznowienie popularnego spektaklu

Zapach Czekolady

w Focus Theatre w Dublinie

(Spektakle po angielsku i po polsku)


Sztuka Radosława Paczochy
Reżyseria Anna Wolf

Spektakle po polsku:
Wtorek 30 listopada 2010, godz. 20.00
Środa 1 grudnia 2010, godz. 20.00
Piątek 3 grudnia 2010, godz. 20.00

Spektakle po angielsku:
Poniedziałek 29 listopada 2010, godz. 20.00
Sobota 4 grudnia 2010, godz. 20.00

Focus Theatre
6 Pembroke Place, Off Pembroke Street, Dublin 2
Bilety: €16/13/10

Bilety można rezerwować dzwoniąc pod numer telefonu:
0035387 2744125
lub na www.focustheatre.ie 

„Przedstawienie w zachęcający sposób wkracza w nowy świat kraju zaadoptowanego przez tę młodą grupę teatralną. Spektakle grane wymiennie po polsku i po angielsku, zręcznie przyciągają dwie społecznosci i skupiają je razem na sztuce, która jest uniwersalna i w pewnym sensie nie potrzebuję tłumaczenia” –

„Irish Theatre Magazine"
Zanurz się w świat 13-letniego Miszy, gdzie słonie są bogami, a władzę absolutną sprawuje czekolada. Dołącz do niego i jego sióstr próbujących odnaleźć się w rodzinie rozbitej przez zarobkową emigrację matki. Sprawdź czym jest destrukcyjna moc separacji i budowania rodziny na odległość. Wejdź w świat wyobraźni chłopca, który żyje w swojej własnej nie-rzeczywistości i obserwuj jak wraz z zanikiem podstawowej komunikacji między członkami rodziny rozpada się ich wszechświat.
Zapach Czekolady został napisany przez młodego, kilkakrotnie już nagradzanego, polskiego dramatopisarza Radosława Paczochę. Spektakl wystawiany już w Dublinie we wrześniu 2010 był debiutem reżyserskim Anny Wolf, która przetłumaczyła sztukę na język angielski i zaadaptowała ją w taki sposób, aby móc przenieść odbiorcę z rodzinnego mikrokosmosu na scenie w teatralny, abstrakcyjny makrokosmos. Pod koniec listopada 2010 sztuka - po ogromnej popularności i wyprzedanych biletach - powraca na deski Focus Theatre, aby zaprezentować pięć kolejnych spektakli dla obu widowni – polskiej i irlandzkiej.
Polski Teatr Irlandia (Polish Theatre Ireland) został założony w 2008 roku przez polskiego teatrologa Annę Wolf i irlandzką animatorkę kultury Helen McNulty, które zauważyły konieczność stworzenia sceny, gdzie razem z polskimi i irlandzkimi artystami mogłyby pokazywać bogactwo polskiej kultury dramatycznej i teatralnej poprzez pryzmat irlandzkiego systemu teatralnego. Zapach Czekolady jest ich pierwszym wspólnym spektaklem, a także początkiem interesujących poszukiwań polskiej tożsamości drzemiącej w polskich tekstach i zaprezentowanej na irlandzkich scenach.


DODATKOWE INFORMACJE

Obsada
John Currivan, Jacek Dusznik, Alicja Jankowska, Katarzyna Lech, Oscar J Mienandi

Asystent reżysera
Anka Wysota

Producent
Helen McNulty

Reżyseria światła
Gabriel Peelo

Muzyka
Konrad Kania

Fotograf
Maciej Staroniewicz
www.maciejstaroniewicz.comAby uzyskać dodatkowe informacje prosimy o kontakt z
Anną Wolf | 00353 86 775 7795 | polishtheatre@gmail.com