Forum Pomoc Bezrobotnym Bezpłatne Warsztaty Nr 2

czwartek 28 kwietnia 2011 od 19.00. do 21.30.

Forum POMOC BEZROBOTNYM przy wsparciu Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Irlandii, Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego oraz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie zaprasza na drugą część bezpłatnych warsztatów dla bezrobotnych.W marcu tego roku z inicjatywy lidera i założyciela Forum Pomoc Bezrobotnym, Jacka Łaciny, odbyły się w POSKu pierwsze bezpłatne warsztaty, prowadzone w języku polskim, mające na celu wsparcie osób szukających pracy.
W spotkaniu uczestniczyli specjaliści, którzy w poszczególnych panelach tematycznych informowali uczestników warsztatów o ich prawach i możliwościach poruszania się w sprawach socjalnych, medycznych i edukacyjnych wynikających ze znalezienia się w sytuacji bycia bezrobotnym.
Specjalnym gościem spotkania była Pani Konsul Ewa Sadowska, która osobiście podzieliła się własnymi doświadczeniami i udzieliła szerokich porad i wskazówek dla osób bezrobotnych.
Forum POMOC BEZROBOTNYM to platforma facebook’owa, na której ludzie mogą dzielić się informacjami, promując solidarność międzyludzką a dodatkowym plusem jest to, że platforma ta działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i tym różni się od tradycyjnych kursów – mówi Łacina.

Najbliższe warsztaty składać się będą z 3 modułów:

  • Moduł pierwszy będzie kontynuacją warsztatów nr 1 i będzie zawierał autorski kurs Jacka Łaciny pt. „Ciągłe ulepszanie samego siebie” – prezentacja multimedialna z udziałem Marcina Czechowicza Moniki Morkowskiej z Forum Pomoc Bezrobotnym, podczas której omówiona zostanie kwestia dobrego CV, listu motywacyjnego i rynku pracy.
  • Moduł drugi będzie dotyczył spraw socjalnych, działalności Crosscare i metod skutecznego opierania się depresji.
  • Moduł trzeci to moduł promujący przedsiębiorczość i podwyższanie poziomu kwalifikacji i edukacji wśród Polaków w Irlandii.

Drugie warsztaty Forum Pomoc Bezrobotnym wspiera Pan Radca Jacek Jędruszak z Wydziału Promocji Inwestycji i Handlu Ambasady Polskiej w Dublinie, który będzie jednym z mówców podczas spotkania.
http://www.dublin.trade.gov.pl./pl/kalendarium/detail/y,2011,article,3145,Spotkanie_informacyjne_dla_osob_planujacych_rozpoczecie_dzialalnosci_gospodarczej_w_Irlandii_Dublin_28_kwietnia_2011_r.html
Lista pozostałych mówców: pani Irena Suchecka (www.crosscare.ie), pan Krystian Fikert (www.mymind.org), Krzysztof Socha (Polskie Centrum Malahide), Katarzyna Zajączkowska (Noone Casey Chartered Accountants), Artur Banaszkiewicz (Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Dublinie), Wojciech Wrona (www.polonia.ie), Sławomir Norberczak (POSK).
Patroni medialni: Nasz Głos www.ng24.ie www.irlandia.ie Forum Polonia www.forumpolonia.org
Linki:
http://www.facebook.com/pages/Pomoc-Bezrobotnym/140667275956636
http://twitter.com/PomocBezrobotny
PomocBezrobotnym@gmail.com
http://www.facebook.com/event.php?eid=135832939818622
www.pomocbezrobontnym.com www.pao.pl
Aby się zapisać wystarczy kliknąć: http://www.facebook.com/event.php?eid=135832939818622 lub wysłać email na: PomocBezrobotnym@gmail.com
Dziękujemy i zapraszamy serdecznie: Jacek Łacina, Marcin Czechowicz, Artur Banaszkiewicz, Sławomir Norberczak i Monika Morkowska.