ANTYRECESYJNE SPOTKANIA POLONII MYŚLĄCEJ

Sobota, 8 wrzesnia, godzina 15.00

Juz niedługo, w sobotę 8-go września o godzinie 15.00 rozpocznie się pierwsze z czterech Antyrecesyjnych Spotkań Polonii Myślącej. Ta darmowa 2 1/2-godzinna impreza skierowana jest do osób chcących wiedzieć gdzie i u kogo szukać informacji lub pomocy w przypadku bezrobocia, zmniejszonej liczby godzin oraz innych sytuacji, z którymi możemy się spotkać jako pracownicy w Irlandii.

Organizatorami Spotkań są wieloletnia działaczka społeczna p. Alicja Łaska oraz p. Krzysztof Socha, członek zarządu Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Dublinie (20, Fitzwilliam Place, Dublin 2), który udostępnił swoj lokal organizatorom na potrzeby imprezy. Do zaproszonych instytucji należą m. in. Citizen Information Centre oraz Irish National Organisation of the Unemployed, którzy obiecują udzielić informacji gdzie i w jaki sposób osoby bezrobotne lub zagrożone utratą pracy mogą szukać informacji.

Spotkanie podzielone będzie na dwie części. Pierwsza potrwa 60 minut i będzie informacyjno – merytoryczna, druga, planowana na 90 minut, umożliwi wymianę kontaktów, umówienie się na spotkanie ze specjalistami, poznanie innych osób, które mogą pomóc, czyli tzw. networking.

Osoby uczestniczące we wszystkich czterech Spotkaniach otrzymają dyplom uczestnictwa, a co ważniejsze – ogrom wiedzy i inspiracji do działania. Połączenie ich z iście polska werwą i smykałką do dawania sobie rady w trudnych sytuacjach na pewno zaowocuje nowymi decyzjami życiowymi, biznesami lub pogłębioną edukacją, co w rezultacie doprowadzi do zwiększonego zadowolenia z życia w Irlandii.

Najświeższe informacje dotyczące Spotkania można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/events/221201971338957/