Przywitanie lata na wycieczce górskiej - POSK Trek

21 czerwca o godzinie 9.00 w Górach Wicklow

Posktrekowicze, górołazi, wielbiciele przyrody i fotografii przed nami najdłuższy dzień w roku. W imieniu POSKu zapraszamy zatem na przywitanie lata na POSKTREKU, który odbędzie się w 21 czerwca o godzinie 9 tej w Górach Wicklow. To będzie długa (6 i pół godziny, 15 km), pasjonująca wędrówka po wzgórzach otaczających znajdującą się niedaleko wioski Laragh dolinę Glendasan. Ciekawie zaplanowana trasa poprowadzi nas przez wrzosowiska, klify, opuszczona wioskę kopaczy rud ołowiu, nieczynny kamieniołom, wietrzne przełęcze i szczyty. Ukoronowaniem wyprawy będzie pamiątkowa sesja zdjęciowa na wierzchołku Tonelagee (817 m) – trzeciego co do wielkości szczytu w parku narodowym. Tutaj będziemy mogli podziwiać też rozciągająca się, zapierającą dech w piersiach panoramę. Dalej już tylko spokojny powrót do pubu w wiosce o dźwięcznej nazwie Hollywood, gdzie odbędzie się druga, mniej oficjalna część imprezy przy Guinnessie i górskich opowieściach. Jeżeli dopisze pogoda będziemy mogli siedzieć na zewnątrz w ogródku piwnym.

Podczas, albo po hiku będzie możliwość dobrowolnego wsparcia celu charytatywnego – pomocy humanitarnej uchodźcom z Syrii. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane działającej na miejscu organizacji charytatywnej.

WSTĘP WOLNY! Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona. Podstawowa kondycja wymagana.
Spodziewamy się jak zwykle zmiennych warunków pogodowych, nieprzemakalne kurtki, górskie buty za kostkę są absolutnie niezbędne (torfowe, mokre kawałki i skały). Poza tym zalecamy wzięcie prowiantu, słodyczy, gorącej herbaty w termosie i aparatu.

Gorąco zapraszamy, gwarantujemy wspaniałą zabawę i ekscytujące przeżycia w ten najdłuższy dzień w roku. Kto wie może komuś z nas uda się znaleźć kwiat paproci .

Jeżeli chcesz wziąć udział w Letnim POSKTREKU wyślij maila ze swoim imieniem i nazwiskiem na adres: rafalelloeurope@gmail.com, a wtedy prześlemy Ci potwierdzenie, że znajdujesz się na liście. Podamy też szczegóły dojazdu i miejsce spotkania. Prosimy o udział tylko po dostaniu potwierdzenia mailowego.