Konferencja naukowa z okazji 35-lecia Towarzystwa Irlandzko-Polskiego (Irish Polish Society)

Nasza siostrzana organizacja TOWARZYSTWO IRLANDZKO-POLSKIE /IRISH POLISH SOCIETY/ obchodzi 35. lecie swego istnienia. Tradycyjnie łączy się powstanie IPS z historyczną już wizytą Jana Pawła II w Irlandii jesienią 1979 roku. Przez te wszystkie lata
Towarzystwo Irlandzko-Polskie zapisało się piękną kartą na polu działalności kulturalnej, artystycznej, naukowej, integracyjnej.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Z okazji rocznicy IPS zaprasza wszystkich na konferencję naukową, która odbędzie się w sobotę 27 września 2014 roku na UCD Humanities Institute w godzinach od 10.00 do 15.00.

Poniżej prezentujemy zaprosznie na konferencje:

Zaproszenie na konferencję IPS „Dlaczego tutaj jesteśmy: 35 lat Towarzystwa Irlandzko-Polskiego”, która odbędzie się 27 września 2014 r. w UCD Humanities Institute.  
W tym roku Towarzystwo Irlandzko –Polskie obchodzi 35- tą rocznicę założenia. Dlaczego Polacy czują się w Irlandii jak w domu? Celem konferencji jest próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego Polacy tak dobrze integrują się z irlandzkim społeczeństwem. 
Wśród prelegentów naszymi gośćmi będą: Pan Longin Komołowski (prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, wiceprezes Rady Ministrów RP w latach 1999-2001), dr John Kearns (ITIA), dr Bożena Cierlik (UCC),  Niamh Nestor (UCD), Witold Iżycki (SPK), dr Jacqueline Hayden (TCD), dr Gabriel Doherty (UCC), Hanna  Dowling (IPS), Edyta Jankowska (IPS). 
Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji.
Jarosław Płachecki, IPS