Spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem w Domu Polskim

6 grudnia 2014 w Domu Polskim w Dublinie odbyło się wyjątkowe spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem, który przybył do nich z dalekiego kraju, wywołując uśmiechy i wielką radość. Wśród uczestników spotkania były dzieci z Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego, a także Gromadki Skrzatów ZHP „SMARTusie” w Dublinie.

Podczas spotkania dzieci śpiewały polskie piosenki, bawiły się, ale przede wszystkim czekały, czy za dobre uczynki i grzeczne zachowanie w przeciągu ostatniego roku, otrzymają od Świętego Mikołaja nagrodę w postaci prezentu. Jak się okazało, wszyscy mali uczestnicy otrzymali wymarzone upominki. Zadowolone dzieci oraz ich szczęśliwi rodzice dobrze bawili się na spotkaniu ze Świętym Mikołajem, słuchając uważnie jego opowieści, które wielokrotnie wywoływały uśmiech na twarzy zgromadzonych. Z uwagi na dużą ilość pracy, Święty Mikołaj nie mógł długo gościć w Domu Polskim, ale obiecał, że z pewnością odwiedzi dzieci za rok.

Spotkania ze Świętym Mikołajem są tradycyjnie organizowane od wielu lat w Domu Polskim przez Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny (www.poskdublin.org). W tym roku partnerem przedsięwzięcia była Gromadka Skrzatów ZHP „SMARTusie” w Dublinie, do której należą dzieci w wieku od 4 do 6/7 lat, a której zbiórki odbywają się w każdą środę, o godz. 17.45 w Domu Polskim w Dublinie Więcej szczegółowych informacji można znaleźć tutaj: www.smartusie.zhp.ie.