WOSP POSK TREK 2015


Drodzy Posktrekowicze i milosnicy gorskiej aktywnosci.

Nadciąga kolejna ekscytująca impreza terenowa! Zapraszamy na pasjonujące outdoorowe wydarzenie górskie pod nazwa WOSP POSK TREK 2015. 10 stycznia w sobotę o godzinie 9 rano ruszamy w długą, nietrudną technicznie, za to bardzo malowniczą 15 km trasę.

Hike będzie wiódł poprzez zalesioną okolicę, by wyprowadzić nas na wietrzne wrzosowe wzgórza. Ukoronowaniem wyprawy będzie pamiątkowa sesja zdjęciowa na najwyższym z nich - Scarr 641 m.n.p.m oraz przejście na kolejny szczyt Kanturk 523 m.n.p.m. Z wierzchołków będziemy mogli się nacieszyć pięknym widokiem na jezioro Lough Dan. Dalej już tylko spokojny powrót na parking, skąd udamy się do pubu Lynhams of Laragh w miejscowości Laragh, gdzie odbędzie się druga, mniej oficjalna, część imprezy przy Guinnessie i górskich opowieściach. Czeka nas zatem ciekawy górski spacer i socjalizacja w doborowym towarzystwie z możliwością dobrowolnego wsparcia charytatywnego celu: podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów (23 finał WOŚP).

WSTĘP WOLNY! Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona. Podstawowa kondycja wymagana.

Spodziewamy się zimowych warunków tak więc zimowe, nieprzemakalne kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki, górskie buty, nieprzemakalne spodnie są ABSOLUTNIE KONIECZNE, poza tym zalecamy wzięcie prowiantu, słodyczy, gorącej herbaty w termosie i aparatu. Jako, że dzień jest krótki dobrze byłoby także posiadać latarkę. Spodziewany czas przejścia to koło 6.30 h z uwzględnieniem przerw.

Istnieje konieczność dojazdu samochodem do miejsca startu, tak więc prosimy o uzgadnianie możliwości zabrania się z innymi uczestnikami . Droga zajmuje koło 1 h (przy dobrej pogodzie) z centrum Dublina.

Organizujemy dwa miejsca spotkaniowe.
Pierwsze – o godz. 7.45 rano na Red Cow Luas Car Park (zapraszamy wszystkich z autami, aby mogli podrzucić jak najwięcej osób z tego łatwo dostępnego przez Luas Red Line miejsca ).
Drugie - 9.00 parking na miejscu startu.

Jezeli masz miejsce w samochodzie albo szukasz miejsca, prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz wziąć udział w WOSP POSK TREKU 2015 wyślij maila ze swoim imieniem i nazwiskiem na adres: wospposktrek@gmail.com, a wtedy prześlemy Ci potwierdzenie, że znajdujesz się na liście uczestników plus szczegóły dojazdu dojazdu.

Gorąco zapraszamy, gwarantujemy wspaniałą zabawę i ekscytujące przeżycia!