Razem ze literaturą odkryj swoje wewnętrzne dziecko

Teoria Białej Emocji (The Theory Of White Emotion) - autorstwa Darii Galant - to pierwsze warsztaty z literaturoterapii, które odbędą się w czwartek 23 lipca br. w Domu Polskim o godz. 19.00
W dzisiejszych czasach człowiek szuka odpowiedzi na pytania, które sam sobie zadaje. Chce wiedzieć, po co jest na tym świecie i do czego ma dążyć. Dzięki literaturze w „bezpieczny” sposób może poszukać odpowiedzi, przeanalizować swoje życie i postawić się w trudnych sytuacjach.
Na warsztatach będziemy omawiać takie zagadnienia jak:

  • zagadnienie „wewnętrznego dziecka” i poszukiwania jego formy w emocjonalnym życiu współczesnego człowieka.
  • czym jest powrót do dzieciństwa i na jakich zasadach powinien odbywać się w ukształtowanej osobowości dorosłego.
  • Jakie czynniki składowe posiada osobowość i na czym budujemy jej strukturę.
  • z czego współczesny człowiek ma korzystać, stawiając sobie cele i szukając sensu swojej egzystencji. 

Podczas warsztatów dowiemy się również, czym jest "księżycowe życie" (alegoria procesów destrukcyjnych z filmu "Nadbużański Teatr Konny") i jak każdego dnia rodzić się na nowo do szczęścia i zrealizowania swojej drogi życiowej w poczuciu harmonii i spełnienia.
Odkryj swoje wewnętrzne dziecko - zachęca Daria Galant prowadząc zajęcia na podstawie własnego filmu „Nadbużański Teatr Konny” oraz książki „Kobieta o Oczach Rzeki”.
https://www.youtube.com/watch?v=GhINZytFYSU
http://ng24.ie/pierwsze-warsztaty-z-literaturoterapii-w-dublinie.html

Daria Galant – powieściopisarka i reżyser. Autorka powieści: „Południca”, „Siostry Opposto”, „Kobieta o oczach rzeki” i zbioru wierszy „Lilith”, „Syrena słowiańska”. Autorka sztuk wizualnych i audiowizualnych. W 2009 była ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki ds. oceny produkcji filmowej i scenariuszy. Jej książki, filmy i prace znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej, muzeów, galerii, ośrodków kultury.
www.dariagalant.blogspot.ie

Adres:
Dom Polski, 20 Fitzwilliam Place, Dublin 2
Czwartek, 23 lipiec 2015, godz. 19.00