"Rosja, Chiny i geopolityka Polski" - spotkanie z dr Michałem Lubiną

Sobota, 9 kwietnia 2016, godzinie 17.00
Poniedziałek, 11 kwietnia 2016, godzina 19.00

Polski Ośrodek Społeczno –Kulturalny oraz Discover Poland  zaprasza na serię spotkań z doktorem nauk społecznych w zakresie nauk o polityce UJ, magistrem rosjoznawstwa i studiów dalekowschodnich UJ - Michałem Lubiną. Jest on prekursorem w kilku dziedzinach polskich badań, m.in. najnowszych stosunków rosyjsko-chińskich, historii Birmy oraz współczesnych zagadnień geopolitycznych. Jest autorem czterech książek o powyższej tematyce oraz miłośnikiem podróży – odwiedził ponad 60 krajów świata, w tym prawie wszystkie kraje azjatyckie, jest autorem dwóch przewodników turystycznych po Litwie i Rosji (współautorstwo) oraz internetowych przewodników po Chinach, Hongkongu, Laosie i Bangladeszu.

Podczas swojej wizyty odbędą się 3 spotkania:
9 kwietnia o 17.00 w POSK przy 20 Fitzwilliam Place – ‘’Rosja, Chiny i geopolityka Polski’’
10.04 o 19.00 w Domu Polskim przy Mount Rivers na Kells Road w Navan – ‘’Rosja, Chiny i geopolityka Polski’’
11 kwietnia o 19.00 w POSK przy 20 Fitzwilliam Place – ‘’Azja od środka, podróże po najbardziej różnorodnym z kontynentów’

Na każdym z nich dr Lubina odsłoni przed nami kulisy wielkiej polityki i procesów kształtujących nowy ład światowy jak również opisze i pokaże miejsca, które zwiedził podczas swoich licznych podroży, ich kulture, tradycje i ciekawostki.

Podczas spotkań można będzie nabyć książki autora jak i podyskutować. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny, serdecznie zapraszamy.