Śpiewaj z nami …

Warsztaty śpiewu tradycyjnego to propozycja dla chcących poznać pieśni korowodowe i wiosenne, które towarzyszą obchodom Nocy św. Jana. Obrzędy początkowo były prowadzone na cześć dwóch życiodajnych sił przyrody: wody i ognia. Rozpalanie ognia miało urodzajom i zabezpieczeniu pól przed gradem. Kąpiel w wodzie była oczyszczeniem. W późniejszym czasie obchody te nabrały funkcji społecznych, matrymonialnych i zabawowych.

Już teraz w ramach przygotowań do Nocy Kupały - odbędzie się pierwszy cykl spotkań z Joanną Dominiką Belzyt w Domu Polskim. Uczestnicy będą mogli poznać techniki śpiewu tradycyjnego oraz pieśni sobótkowe:

  • skierowane do św. Jana
  • mówiące o spotkaniu młodych i zakochanych
  • częstowaniu "piwkiem" i winem
  • "rajeniu" żony kawalerowi
  • wydawaniu dziewczyn za mąż
  • szukaniu żony dla chłopaka
  • wyśmiewanie starego zalotnika

Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcą wspólnie pośpiewać. Nauczyć się czegoś nowego i przeżyć przygodę z dźwiękiem...

Spotkania odbędą się w dniach od 28 do 30 kwietnia 2016 w Domu Polskim w Dublinie (20 Fitzwilliam Place, Dublin 2)


Czwartek 28.kwietnia – godz. 19-21
Piątek 29 kwietnia – godz. 19-21
Sobota 30 kwietnia – godz. 10-13


Warsztaty są bezpłatne.

Prowadzić je będzie Joanna Dominika Belzyt "Ładola"

Zapisy i bliższe informacje: Beata Ignaczak, bea_ina@wp.pl, 0857340967

Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Link do wydarzenia na facebooku

Joanna Dominika Belzyt (Bio)

- śpiewaczka, performerka, tancerka, choreograf, aktorka, reżyser
- pedagog, instruktor jogi, improwizacji ruchu i symboliki ciała
- terapeuta zajęciowy, dietetyk, doradca dietetyczny, psychodietetyk, coach dietetyczny

Obecnie doktorantka Instytutu Pedagogiki KUL (Katedra Biografistyki Pedagogicznej) w Lublinie. Stypendystka Prezydenta Miasta Lublin, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury w roku 2014.

Przygoda z głosem zaczęła się, gdy miała 14 lat i trafiła do teatru. Potem poszerzała swoje doświadczania o techniki wokalne podczas licznych szkoleń i warsztatów.

Od 2010 roku zgłębia arkana śpiewu tradycyjnego i polskiej kultury ludowej. Z połączenia aspektów ciała, głosu i baśni tradycyjnej, stworzyła w 2013 program warsztatów improwizacji ruchowej i symboliki ciała "KOBIETA: Poszukiwanie znaczeń w baśniowych przypowieściach ludowych zebranych przez Oskara Kolberga".

Uczestniczka warsztatów śpiewu tradycyjnego u Moniki Mamińskiej przy OMIT "Rozdroża" w Lublinie. Wcześniej uczyła się u Joanny Słowińskiej.

Adeptka: „KARAWANASUN” Reny Mireckiej we Wrocławiu (Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu), DADA HUB (teatr Dada on Bzdulow w Sopocie), Letniej Szkoły Muzyki Tradycyjnej Gogołów 2013 (Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” w Lublinie), Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice" (Europejski Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” w Gardzienicach), Innej Szkoły Teatralnej ("Teatr Wiejski Węgajty. Projekt Terenowy." w Węgajtach), Dramowej Akademii Wolontariackiej (Stowarzyszenie STOP-KLATKA w Warszawie), stażu "Voice and Body" - wg metoda Zygmunta Molika (Instytucie Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu).

Twórczyni i aktorka teatru tańca "BelzDancE”, teatru eksperymentalnego "Horyzontalna Podróż Po Znaczenie", grupy teatralnej "Akademia Zet" oraz teatru improwizacji ruchowej i symboliki ciała „My – Persony”.

Występowała w: OPT „Gardzienice” w Gardzienicach, "rozruchAUTENTYCZNY" w Bydgoszczy, "Witryna" w Bydgoszczy.

Prezes Fundacji „tanTHEO”

Wiceprezes Fundacji "Borówek 27"

Kontakt:mail: joanna.dominika.belzyt@gmail.com 
tel: +48 506536747
facebook: joanna.belzyt / Ładola