Program wrześniowy

Szanowni Państwo!

Już wkrótce rozpoczynamy dyżury w Domu Polskim.


Zakazane Piosenki

W sobotę 1. września o godz. 17.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie. Tego dnia przypada 79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej i w związku z tym pokażemy film „Zakazane Piosenki”.
Narodowe Czytanie 2018

W sobotę 8. września o godz. 17.00 zapraszamy do Domu Polskiego na wspólne czytanie wybranych fragmentów literatury polskiej w ramach akcji Narodowe Czytanie 2018.

We wrześniu br. odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania, która jest organizowana pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania 44 teksty Antologii Niepodległości.

Zainteresowanym polecamy link do 44 tekstów Antologii Niepodległości

“W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi”Prezydent RP Andrzej Duda.


Do zobaczenia 1 i 8 września!

Zarząd POSK