Polskie Pieśni Wielkanocne

Polskie Pieśni Wielkanocne - warsztaty śpiewu tradycyjnego.

Już w najbliższą Wielkanoc czyli w dniach 21 - 22 kwietnia 2019, zaraz po śniadaniu wielkanocnym, Krąg Magicznej Białej Pieśni z Dublina wraz z Joanną Dominiką Bełzyt z Lublina pragną serdecznie zaprosić na warsztaty polskich pieśni tradycyjnych.

Dawnej pieśń towarzyszyła świętom, obrzędom i zwykłemu, codziennemu życiu.Okres Wielkanocy także bogaty jest w śpiewaną tradycję kolędniczą i życzeniową. W tym roku będziemy ją wskrzeszać razem w Domu Polskim w Dublinie.

Podczas warsztatów będziemy pracować nad techniką śpiewu tradycyjnego tzw. białego oraz poznamy kilka polskich pieśni tradycyjnych, śpiewanych podczas obchodów Świąt Wielkanocnych.
Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą pośpiewać (bez względu na stopień zaawansowania), otworzyć się na moc swojego głosu i poznać trochę polskiej kultury - techniki pieśni tradycyjnych.

Nieważne, czy umiesz śpiewać, ważne, że chcesz... bo jeśli umiesz mówić, potrafisz też śpiewać. Kwestia tylko wyjęcia korka...
Podczas warsztatów planowana jest jedna przerwa na posiłek. Na miejscu będą dostępne kawa oraz herbata. Ponieważ są to dni świąteczne i pobliskie jadłodajnie mogą być zamknięte, proponujemy zabranie cząstki ze swojego wielkanocnego stołu i stworzenie wspólnego stołu świątecznego.


Przyjdź i pośpiewaj z nami :)
Warsztaty:
Niedziela 21 kwiecien 12.00 - 18.00
Poniedziałek 22 kwiecień 10.00 -16.00
Cena: 25E za jeden dzień, 40E za dwa dni
Koncert:
Poniedziałek 22.04.2019, godz. 18.00
Cena 10 Euro.
Zobacz wydarzenie na FB

Zapraszamy