Janusz Leon Wiśniewski w Domu Polskim

Spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim w Domu Polskim

Spotkanie w klasztorze … czyli koniec samotności.

W sobotę 30 listopada Polski Ośrodek Społeczno- Kulturalny w Dublinie zaprasza na promocję nowej książki Janusza Leona Wiśniewskiego pt.: „Koniec samotności”.
Książka jest kontynuacją niezapomnianej ,,Samotności w sieci”.
Spotkanie poprowadzi Ewelina Wojdyło.

O ile „Samotność w sieci” ukazywała dwoje dojrzałych ludzi na rozstajach swoich dróg, miłość na odległość, poprzez słowa, miłość niemal niemożliwą, to „Koniec samotności” pokazuje nam młodzieńcze uczucie tu i teraz, jak najbardziej realne i namacalne. Bohaterowie książki, Kuba i Nadia, poznali się w klasztorze, gdzie on zakładał sieć internetową, a ona rekonstruowała zabytkowe zabudowania. W ich życiu pojawi się pewna książka, która dość niespodziewanie rozgrzebie przeszłość rodziców Kuby. Historia Nadii i Jakuba nabierze niespodziewanego, wręcz kryminalnego tempa.

Nie będziemy zdradzać więcej szczegółów. Zrobi to sam autor Janusz Leon Wiśniewski podczas rozmowy Eweliną Wojdyło na wieczorze autorskim w Domu Polskim. Jest to pierwsze spotkanie promujące książkę poza granicami Polski. To już drugie spotkanie z autorem w Dublinie. Poprzednie odbyło się w marcu 2019, również w Domu Polskim.
Podczas spotkania będzie można zakupić obie książki (i wiele innych!).
Projekt jest współfinansowany z funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorem spotkania jest Katarzyna Nakielska i Polski Ośrodek Społeczno- Kulturalny w Dublinie.Janusz Leon Wiśniewski

Naukowiec i pisarz polski, magister fizyki, magister ekonomii, doktor informatyki, doktor habilitowany chemii i ... rybak dalekomorski. Debiutancka "Samotność w Sieci" stała się w Polsce i w Rosji kultowym bestsellerem, została sfilmowana i przetłumaczona na wiele języków. Autor zbioru opowiadań "Zespoły napięć", "powieści Los powtórzony", tomików esejów "Intymna teoria względności", "Molekuły emocji", "Sceny z życia za ścianą", "Czy mężczyźni są światu potrzebni?", "Zbliżenia", oraz naukowej bajki dla dzieci "W poszukiwaniu Najważniejszego: bajka trochę naukowa". Z Małgorzatą Domagalik napisał dwie powieści epistolograficzne: "188 dni i nocy" oraz "Między wierszami".
Dom Polski
20 Fitzwilliam Place, Dublin 2
Sobota 30 listopada br.
Godz. 18.30
Wstęp wolny.

Sponsorzy: Paczka.ie Wojtek Bozuta

Patronat medialny: Hello Irlandia