W hołdzie Norwidowi

Drodzy członkowie i miłośnicy POSK,
Szanowni Państwo,

Jest mi niezmiernie miło zaprosić wszystkich Państwa na inauguracyjną odsłonę naszego projektu - filmu zatytułowanego „MÓJ NORWID. DUBLIŃSKI POSK W HOŁDZIE NORWIDOWI” w dwusetną rocznicę urodzin naszego wielkiego Rodaka.

W dublińskim POSKu połączyliśmy nasze siły, talenty, dobrą wolę, solidarność i entuzjazm, by stworzyć ten film. Pracowaliśmy przez pięć miesięcy, mimo obostrzeń covidowych. Oczywiście sporą część nagrań zdobyliśmy zdalnie, w postaci nadesłanych filmików, zdjęć i innych materiałów od naszych przyjaciół i ludzi dobrej woli, począwszy od dzieci i młodzieży szkolnej a skończywszy na profesorach uniwersyteckich - ekspertach norwidologach. A wszystkie te osoby łączyła wspólna cecha: zafascynowanie Norwidem. Tu nasza wielka wdzięczność za ich spontaniczny odzew i pomoc. W imieniu Zarządu POSK ślemy gorące słowa podziękowania Samancie Stochli za podjęcie się tego wyzwania i pokierowanie produkcją filmu.

Kierujemy serdeczne podziękowania dla operatora i montażysty filmu, Tomka Rydzeka, za jego ogrom pracy włożonej w nagranie, montaż i edycję filmu.

W filmie biorą udział członkowie naszej organizacji. Każdy dołożył cząstkę swych przemyśleń, zachwytów i refleksji nad dziełem Norwida. I tak powstał nasz film - hołd „spóźnionych wnuków”. Zapraszamy Państwa do udziału w tym hołdzie i do obejrzenia filmu.

W imieniu Zarządu POSKu,
Krystyna Pycińska-Taylor.


Projekt współfinansowany z funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej