Koncert fortepianowy w wykonaniu Marcina Dominika Głucha.

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny oraz Polska Szkoła SEN zapraszają na koncert fortepianowy z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości w wykonaniu Marcina Dominika Głucha - polskiego kompozytora, pianisty, dyrygenta i antropologa kultury.Marcin Dominik Głuch studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie – dyrygenturę chóralną u Antoniego Szalińskiego, kameralistykę fortepianową u Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz oraz kompozycję pod kierunkiem Romualda Twardowskiego. Od 1997 roku był zatrudniony jako pianista w Performing Arts School “Dansforum” w Göteborgu w Szwecji. W 2002 roku jego balet “Wspomnienia z ogrodu” miał swoją premierę w Teatrze Tir Na Nog w Göteborgu. W latach 2002-2007 współpracował z Instytutem Polskim w Sztokholmie, Rzymie i Pradze, Szwedzkim Kościołem Protestanckim w Berlinie, w Nicei, Paryżu i Palmie na Majorce. Od 2002 roku czynnie propaguje polską muzykę fortepianową występując dla Stowarzyszeń Polonijnych w Europie. Marcin Dominik Głuch jest również autorem wielu publikacji naukowych poświęconych antropologii polskiej kultury muzycznej w Szwecji. Prace te odnaleźć można m. in. w Bibliotece Instytutu Polskiego w Londynie oraz Królewskiej Bibliotece w Sztokholmie. W 2010 roku został Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Mazurskiego Festiwalu Chopinowskiego w Ostródzie, zaś od 2012 do 2014 roku był Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego " Weekend Melomana " w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 2014 roku do 2016 roku Dyrektor Artystyczny Festiwalu Karpackiego w Dworze Kombornia.PROGRAM WIECZORU


J. Field 
Piano Sonata Es-dur
Nocturn C-dur

F. Chopin 
 2 Nocturny op.32
3 Walce op.34

Z. Noskowski 
 4 Morceaux op.39
" Petits Rayons "

W. Żeleński
I Sonata fortepianowa
g-moll op.5

J. Zarębski
Róże i ciernie op.13

W. Horejszo 
 Rapsodia Polska op.84

I. J. Paderewski 
Sonata fortepianowa
es-moll op.21


Przed koncertem Pana Marcina Głucha wystąpi uczennica Polskiej Szkoły SEN - Zofia Jabłońska, która zagra dwa utwory Fryderyka Chopina.

Koncert otwarty dla społeczności polsko-irlandzkiej

Wstęp wolny!

Sobota, 18 Listopada, godzina 19:20.
POSK, 20 Fitzwilliam Place, D2.

Koncert został sfinansowany przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego ze środków Ministra Edukacji i Nauki, a za pośrednictwem Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".