Bieg Mimo Wszystko – WIELKI FINAŁ

Trwający ponad 21 dni maraton na rzecz Fundacji Mimo Wszystko znajdzie swój finał w Dublinie – sobota, 1 maja 2010.

Od godziny 15.00 otwarty będzie Dom Polski. Szczegoly ponizej...
Wydawało się, że plan pokonania ponad 1,000 kilometrów w 21 dni jest z lekka szalony, ale i człowiek, który stał za całym projektem jest postacią wielce nietuzinkową. Tomek Manikowski, 42-latek z Ballinrobe, Co. Galway udowodnił, że siła woli i wytrwałość potrafią zdziałać cuda: poniosą w charytatywnym biegu wokół Irlandii, ale i pozwolą uporać się z własnymi problemami. Tomek osiem lat temu pokonał chorobę alkoholową – dziś pomaga innym i stara się im udowodnić, że bycie alkoholikiem nie jest sytuacją bez wyjścia.

O swoich zmaganiach z nałogiem oraz tym, co w życiu najważniejsze, opowiadał podczas spotkań na trasie swojego Biegu Mimo Wszystko, który to bieg dedykowany był podopiecznym Fundacji Anny Dymnej. To właśnie na ich rzecz kwestowano w Waterford, Cork, Galway, Limerick, gdzie nasz maratończyk miał dłuższe postoje i spotkania z lokalną polonią. W pomoc Tomkowi zaangażowali się bowiem przedstawiciele wielu grup i organizacji, dopingując go na trasie, użyczając mu noclegu czy ... samochodu! Kiedy na wjeździe do Cork okazało się, że auto zespołu pilotującego bieg odmówiło posłuszeństwa, Kasia, jedna z przybyłych na spotkanie osób, bezinteresownie użyczyła swojego samochodu.

Ten i wiele innych gestów pomogły Tomkowi pokonywać kolejne kilometry – aż do Wielkiego Finału w Dublinie!

Od godziny 15.00 otwarty będzie Dom Polski, gdzie przedstawiciele Fundacji Mimo Wszystko, we współpracy z Polskim Ośrodkiem Społeczno-Kulturalnym oraz zaprzyjaźnionymi organizacjami, przygotowali iście królewskie powitanie dla Tomka. Wypatrywać będziemy go od godz. 17.00 – Tomek przybiegnie od strony Smithfield, przez trasę wzdłuż rzeki, obok Trinity College, aż pojawi się tam, skąd wybiegł 21 dni temu, przy 20 Fitzwilliam Place.

Oczekując na Tomka, będzie można degustować polskie potrawy, ciasta oraz wysłuchać wykładu Poradni Psychologicznej Parasol pt. „Potwór w szafie, czyli jak przetrwać w rodzinie z problemem alkoholowym”, skorzystać z porad specjalistów z organizacji zdrowia Cairde oraz wylicytować jeden z gadżetów na rzecz Fundacji Mimo Wszystko.

Tomek dotrzymał słowa i dokonał niemal niemożliwego – podziękujmy mu za to i spotkajmy się z nim w sobotę, 1 maja w Domu Polskim w Dublinie!


Plan dnia:
- godz. 15.00 - start imprezy (wyłożone ulotki, porady specjalistów, jedzenie, ciasta, pierogi
etc.)

- godz. 15.30 – wykład: Poradnia Psychologiczna Parasol: prezentacja pt: „"Potwór w szafie, czyli jak przetrwać w rodzinie z problemem alkoholowym" (30 min plus pytania)
- godz. 16.30 – prezentacja: organizacja zdrowia Cairde: „Centrum informacji i porad z zakresu zdrowia i świadczeń socjalnych” (20 min plus pytania)
- godz. 17.00 - wbiega Tomek, wraz z ekipa towarzyszącą
- godz. 17.15 - powitanie ze strony koordynatorów akcji oraz przedstawicieli Fundacji Mimo Wszystko

- godz. 18.00 - aukcja na rzecz Fundacji Mimo Wszystko
- godz. 20.00 - zakończenie imprezy

Bieg Mimo Wszystko – WIELKI FINAŁ

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny (POSK)

20 Fitzwilliam Place

Dublin 2