SHORT WAVES FESTIWAL POLSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

Wśród widzów przybyłych na SHORT WAVES rozlosowaliśmy nagrody filmowe ufundowane przez POSK.
Oto nazwiska zwycięzców:
1. LUCYNA PAŁZEWICZ
2. HENRYK SZPAK
3. PAULINA ZAPOLSKA

Gratulujemy!!!SOBOTA 16 KWIETNIA GODZ. 19.00Trzecia edycja SHORT WAVES - Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych zawita w tym roku do POSKu!


Widzowie w 44 miastach, 6 krajach Europy będą mieli okazję obejrzeć 11 najlepszych produkcji polskiego krótkiego metrażu, a także zagłosować na najlepszy film. Zwycięzca otrzyma 10 000 PLN, dlatego zapraszamy do stawiania krzyżyków na kartach do głosowania :).
Półtora-godzinną podróż przez najnowsze polskie kino krótkometrażowe rozpoczniemy od wizyty w supermarkecie, później zastanowimy się nad kształtem ludzkiego życiorysu, spróbujemy odnaleźć się w wielkim mieście, podpatrzymy rodzinne spotkanie, zanurzymy się w wodzie, poznamy niezwykłą specjalistkę od sprzątania, zobaczymy dźwięki, posłuchamy o zagadkach ludzkiego ciała i umysłu, pojedziemy na prowincjonalny pogrzeb, na koniec zanurzymy się w głębokiej kosmicznej czerni przy akompaniamencie Royksopp.

Te różne światy, formy i style, odmienne stany świadomości i koncepcje, wszystko w jednym, zgrabnym programie, jakiego nie zobaczycie nigdzie indziej!

Głównym celem organizowanego przez poznańską Fundację Ad Arte Festiwalu Short Waves jest promocja polskiego kina krótkometrażowego w kraju oraz za granicą.

Wstęp wolny, wszystkie filmy mają angielskie napisy.

www.shortwaves.pl