"BALET" - GALERIA WALIZKOWA

Wystawa Jacka Szwica polskiego artysty fotografika


fot.H. Lewkowicz 
sobota, 29 października 
godz. 19.00 

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny w Dublinie zaprasza na otwarcie wystawy polskiego artysty fotografika Jacka Szwica zatytułowanej "BALET". Prezentowane prace artysty to tzw. GALERIA WALIZKOWA: zdjęcia tańczących baletnic wykonanych z papierowych serwetek.

"Cały chwyt polega na zaaranżowaniu układu choreograficznego baletnic w jakiejś przestrzeni i sfotografowaniu tak powstałego obrazu. Przestrzenią może być zarówno lwowska ulica, podwórko czy parapet pracowni, a nawet słynna walizka Jacka, która służy mu jako magazyn galerii walizkowej, której jest twórcą. Dzięki pomysłowi stworzenia galerii walizkowej Jacek Szwic jest w stanie zorganizować wystawę wszędzie.(...)
Fragment artykułu z Życia.pl autor (lew)

Wystawie w POSKu będzie towarzyszyć grupa baletowa pod kierukiem Miss Eileene oraz koncert fortepianowy w wykonaniu Anny Łozowskiej. Gościnnie swoje prace plastyczne o takiej samej tematyce zaprezentuje polska artystka mieszkająca w Dublinie - Julita Jaroszuk.

Wystawa potrwa do 5 listopada 2011.


JACEK SZWIC jest artystą fotografikiem, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Wielokrotnie wystawiał swoje prace podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Andy Warhola w Medzilaborcach, w Muzeum Fotografii w Arles. Dał się też poznać jako organizator plenerów artystycznych i warsztatów. Założył międzynarodową grupę twórczą Black & White. Był kuratorem White Photo Gallery w Przemyślu i Galerii Fotograficznej "Mała sień" w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Pracuje w "Życiu Podkarpackim".