Majowy POSK TREK 2013

Sobota, 25 maja o godzinie 9:30
Zbiórka: Red Cow Luas Car Park (8.20 rano) lub Baravore Car Park w Glenmalure Valley (9.30 rano)
Konieczne potwierdzenie uczestnictwa emailem. (szczegóły poniżej)

Koledzy, Górołazi, Miłośnicy fotografii i aktywnie spędzanego czasu!

Przed nami kolejna górska przygoda. Wiosenny POSK TREK. W sobote 25 maja o 9.30 malowniczą jedną z najdłuższych na wyspach doliną Glenmalure ruszamy w kolejną pasjonującą wyprawę. Po pokonaniu długiej U kształtnej polodowcowej, bujnie zalesionej doliny wyjdziemy na rozległy księżycowy krajobraz wrzosowisk Table Mountain, gdzie zaczniemy powolne, jedne z najbardziej ciekawych podejść na Lugnaquille – najwyższą górę w Wicklow Mountains. Po drodze czekają nas zapierające dech w piersiach widoki na Glen of Imaal, przepaściste wysokie klify North Prison i skalistą dolinę z wodospadem - Fraughan, którą będziemy wracać po zdobyciu głównego szczytu.

Czeka nas zatem ciekawy górski 7-8 godzinny (17 km) spacer i jak zwykle socjalizacja w doborowym towarzystwie, która znajdzie swój finał w uroczym pubie Glenamlure Lodge, do którego wszystkich zapraszamy po hiku.

WSTĘP WOLNY! Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona.

strona fb wydarzenia: https://www.facebook.com/events/540029376043451

Po treku odbędzie się kwesta na cel pomocy Martynce Karbowskiej podopiecznej fundacji ”Poza Horyzonty” zajmującej się pomocą prawną i psychologiczną oraz integracją osób niepełnosprawnych po amputacjach, z resztą społeczeństwa. Środki będą przeznaczone na protezy nóg dla tej 10 letniej dziewczynki. Każdy chętny będzie mógł w niej wziąć dobrowolny udział.

UWAGA!
Jeżeli chcesz wziąć udział w wiosennym POSKTREKU wyślij maila ze swoim imieniem i nazwiskiem na adres: rafalelloeurope@gmail.com, a wtedy prześlemy Ci potwierdzenie, że znajdujesz się na liście. Proszę o niedołączanie do wydarzenia bez tego potwierdzenia.

Spodziewamy się zmiennych warunków, nieprzemakalne kurtki, czapki, górskie buty za kostkę (czeka nas torfowy kawałek) są absolutnie konieczne, poza tym zalecamy wzięcie prowiantu, słodyczy i gorącej herbaty w termosie. Korzystającym z czyjegoś samochodu doradzamy ubranie na zmianę.

Tym razem istnieje konieczność dojazdu samochodem do Baravore Car Park w Glenmalure Valley, tak więc prosimy o wcześniejsze dogadanie możliwości transportu ze zmotoryzowanymi. Organizujemy dwa miejsca spotkaniowe. Pierwsze – 8.20 Red Cow Luas Car Park (zapraszamy wszystkich z autami, aby mogli podrzucić jak najwięcej osób z tego łatwo dostępnego przez Luas Red Line miejsca ). Drugie -9.30 Baravore Car Park w Glenmalure Valley (koniec culd de sac z wielkim parkingiem). Jezeli masz miejsce w samochodzie albo szukasz miejsca, daj nam znać.

Gorąco zapraszamy, gwarantujemy wspaniałą zabawę i ekscytujące przeżycia!