HORYZONT WICKLOW 2013

UWAGA! To ważne i piękne!

W tych dniach rusza HORYZONT WICKLOW 2013, tzn. wyprawa 10 osób niepełnosprawnych z kilkoma opiekunami po irlanzkich Górach Wicklow. Będą oni wędrować przez 10 dni górskimi szlakami, będą przełamywać własne słobości i lęki, będą próbować rzeczy trudnych i prawie że nie możliwych, by ostatniego dnia zdobyć najwyższy szczyt masywu, górę Lugnaquilla. Wyprawa ta stała się możliwa dzięki pomocy Polskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego w Dublinie, które w ramach kontaktów z Fundacją Jaśka Meli „POZA HORYZONTY” zorganizowało wyprawę i ściągnęło do Irlandii grupę podopiecznych tej Fundacji. Fundacja ma na celu zbieranie funduszy na protezy dla osób, którym w wyniku chorób czy wypadków amputowano kończyny. Protezy, które dają szansę niepełnosprawnym na normalne życie. I tu w Irlandii będą zbierane środki finansowe na protezy nóg dla 10. letniej Martynki Karbowskiej.

Dlatego bardzo prosimy wszystkich o dołączenie do grona ludzi dobrej woli, do przeczytania informacji na afiszu i materiałów zawartych w linkach i do stania się darczyńcą w tak pięknej i słusznej sprawie. Sprawmy, aby Martynka znowu mogła chodzić!


Charytatywna, survivalowa wyprawa
Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”

W dniach 20 maja – 3 czerwca br. Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne w Dublinie pomoże Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty” zorganizować i przeprowadzić wyprawę na terenie Wicklow National Park w Irlandii. Uczestnikami projektu będą podopieczni Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – osoby niepełnosprawne. Dziesięcioro podopiecznych fundacji w 10 dni zmierzy się z Irlandzkimi Górami Wicklow. Uczestnicy wyprawy wyruszą z Dublińskiego Marley Park w Góry Wicklow aby po 10 dniach dotrzeć na Lugnaquilla, czyli na najwyższy szczyt masywu górskiego Wicklow we wschodniej Irlandii wynoszący 925m n.p.m. Głównym celem powyższej wyprawy jest wsparcie fundacji, która powstała by pomagać tym, którzy często są pozostawieni sami sobie – ludziom, którzy w wyniku wypadków lub ciężkich chorób zostali poddani amputacjom kończyn. W swojej działalności Fundacja „Poza Horyzonty” zbiera środki na protezy, które dają im szansę na normalne życie. Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty od 2009 r. co roku organizuje wyprawy – w tym dwie międzynarodowe: w 2009 r. była to wyprawa na Elbrus w Rosji, a w 2010 r. była to wyprawa na El Capitan w USA. Ponadto Fundacja ma na koncie kilkanaście projektów zorganizowanych w Polsce. Więcej informacji na stronie: www.pozahoryzonty.org