WITAJ MAJOWA JUTRZENKO - Recital Agnieszki Ciupek w POSK

Sobota, 4 maja 2013, godz. 19.00

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Polonii serdecznie zapraszamy na RECITAL PIEŚNI i ARII OPEROWYCH w wykonaniu AGNIESZKI CIUPEK (sopran) i ROSEMARY HILL-SMOLENSKI (fortepian).

W programie kompozytorzy polscy i obcy: St.Niewiadomski, Wł.Żeleński, J.A.Maklakiewicz, St.Moniuszko, G.Fauré, Ch.Gounod, R.Strauss, G.Puccini

W czasie wieczoru, „przy hulance i przy winie”, przewidujemy również śpiewanie polskich pieśni patriotycznych przez wszystkich zgromadzonych!

„Witaj Maj, Trzeci Maj!”

S E R D E C Z N I E Z A P R A S Z A M Y!

Wstęp wolny


AGNIESZKA CIUPEK

Sopran. Tegoroczna absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Moniki Swarowskiej -Walawskiej. Do tej pory współpracowała z takimi dyrygentami jak: Maciej Niesiołowski, Stanisław Chrzanowski, Bohdan Jarmołowicz, Piotr Sułkowski. Aktywnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez prof. Evę Blahovą, Teresę Żylis-Garę, Ryszarda Karczykowskiego, Marka Rzepkę, Bożenę Betley-Sieradzką, Rosemarie Landry, czy prof. Marcina Habelę. Ma na swoim koncie sceniczne wykonanie partii Rozyny w ,,Cyruliku sewilskim" Rossiniego, Fiordiligi w ,,Cosi fan tutte" Mozarta i partii sopranu w ,,Requiem d-moll" również Mozarta.


Prof. ROSEMARY HILL-SMOLENSKI

Pianistka i flecistka. Profesor Królewskiej Irlandzkiej Akademii Muzycznej (RIAM) w Dublinie, gdzie uczy gry na flecie prostym i poprzecznym. Ponadto akompaniuje śpiewakom i instrumentalistom na licznych koncertach, występach i egzaminach.