Wystawa fotografii Małgorzaty Pióro

Obrazy mej pamięci...

Nie istnieje koniec. Nie istnieje początek. Jest tylko bezgraniczna pasja życia. Dobre życie jest procesem, nie stanem. Jest kierunkiem nie celem.
(Johannes Thiele)

Fotografia umożliwia nam oglądanie świata na swój wyjątkowy, niepowtarzalny sposób i utrwalanie tego, co dzieje się wokół nas tak, jak my to widzimy. Jest pewnym wyborem, rezygnacją i ograniczeniem, gdyż ukazuje tylko mały wycinek nieskończenie pięknej i bogatej rzeczywistości. Poprzez swoje fotografie wyrażam siebie. To, co wywołało we mnie zachwyt, zdziwienie, refleksje i inne bliskie mi uczucia. To nie rzeczywistość sama, ale serce z jakim, ku niej przystępujemy daje rzeczom kształty i kolory.

W książce Hanny Marii Gizy „ W obiektywie” możemy przeczytać: „Sama nigdy nie fotografowałam. Zawsze jednak przeczuwałam, wiedziałam właściwie, że kryje się w tym magia i niedostępny dla niewtajemniczonych świat. Wejście w ten świat, przekroczenie bram między wieloma rzeczywistościami wymaga szczególnej inicjacji, do której można być dopuszczonym lub nie. Decydują o tym magowie, których moc skupiona jest wprawdzie w aparacie fotograficznym, ale dopiero ich wrażliwość nadaje impuls tworzeniu. Wtedy powstają światy, które są, które były i te, które dopiero się przeczuwa...”

Fotografia jest rzeczywistością naszych wewnętrznych przeżyć. Prowadzi do innego świata. Jest miejscem magicznym, w którym to, co wokoło, spotyka to, co w nas. W fotografii „teraz” zawsze jest przeszłością – mgnieniem unoszonym przez czas. Fotografie zatrzymują ulotność i niepowtarzalność chwili.

ZAPRASZAM!
Małgorzata Pióro


Małgorzata Pióro – artysta fotografik, pedagog, socjolog, arteterapeuta. Prowadzi autorskie warsztaty plenerowe „Sztuka Patrzenia” w Londynie, a także współprowadzi w Krakowie autorskie warsztaty Przygoda z Fotografią. Obecnie rozpoczyna swój nowy projekt FOTOpsychologia.

Uwielbia podróże ze smakowaniem chwili i kawy. Kocha muzykę pobudzającą wyobraźnię i niezmierzone horyzonty kreatywności.
Zwyciężczyni międzynarodowego konkursu Travel Photographer of The Year 2011 w kategorii "Egzotyka - Portfolio,,