Wiosenny Recital Fortepianowy Tamary Niekludow

Sobota, 29 marca 2014 r., godz. 18.00

TAMARA NIEKLUDOW to niezwykle utalentowana młoda polska pianistka, która już kilkakrotnie grała w Domu Polskim zachwycając słuchaczy nieprawdobodobną techniką, pięknym i dojrzałym brzmieniem, romantyczną brawurą i bogactwem emocji.

W recitalu usłyszymy obok klasyka Haydna utwory kompozytorów romantycznych, impresjonisty Debussy’ego i kompozytorów XX wieku: Paderewskiego i Prokofiewa.

Tamara corocznie daje kilkadziesiąt koncertów w Polsce i Europie. Występowała w Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Dolnośląskiej, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Dworku Chopinowskim w Dusznikach Zdroju i wielu miastach Polski oraz prestiżowych salach Moskwy, Calgary, Nicei, Dublina, Budapesztu, Frankfurtu n/Odrą oraz Wilna. I w sobotę będzie okazja, by posłuchać Tamary jeszcze raz. Nie zmarnujmy tej wielkiej okazji.

Program wieczoru:
Debussy - Pour le piano
Chopin - Scherzo b moll

Haydn - Sonata F dur Hob. XVI:23
Paderewski - Sarabanda
Liszt - Rapsodia hiszpańska

Prokofiew - 7 Sonata

Wstęp wolny

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!TAMAR NIEKLUDOW urodziła się w Gdańsku w 1989 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat w Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, po ukończeniu której kontynuowala naukę w Gdańskiej Akademii Muzycznej. W 2010 roku rozpoczęła równoległe studia magisterskie w Królewskiej Akademii Muzycznej (RIAM) w Dublinie, w klasie wybitnej prof. Therese Fahy. W roku 2013 otrzymała tytuł magistra Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz tytuł magistra RIAM w Dublinie.

Zdobyła ponad 40 nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Lista jest imponujaca. Tamara została pięciokrotnie uhonorowana Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w latach 1999, 2003, 2004, 2006, 2010 i 2012).

W roku 2003 otrzymała Stypendium Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier". W tym samym roku została przyjęta do Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w Warszawie, realizującego program pomocy dla dzieci wybitnie uzdolnionych. W listopadzie 2007 roku została uhonorowana prestiżową nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury. W roku 2010 została stypendystką Fundacji Juttingów promującą wybitnie zdolnych młodych muzyków z całej Europy. W styczniu 2011 dołączyła do grona stypendystów programu MKiDN "Młoda Polska". W kwietniu 2011 została nominowana do prestiżowej "Pomorskiej Nagrody Artystycznej" w kategorii "Pomorska Nadzieja Artystyczna" przyznawanej co roku za wybitne kreacje artystyczne.