Wirtualne obchody Święta Niepodległości

Już za kilka dni będziemy świętować 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na pandemię COVID-19 i obowiązujące obostrzenia konieczna stała się rezygnacja z hucznych obchodów. W tym roku celebracja święta szykuje się w mniejszych gronach lub przed ekranem monitora.


Wirtualny Bieg Niepodległości

Wydarzenie organizowane przez Polish Runners Club Ireland dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyścig jest wirtualny i można go pokonać w dowolnym miejscu i czasie oraz we własnym tempie między 1 a 30 Listopada 2020. Wystarczy pokonać odległość przynajmniej 1111 metrów. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/673129946677256


Koncert na Święto Niepodległości w POSK Londyn Online.

Wyjątkowy wieczór przygotowany we współpracy ze Zjednoczeniem Polskim w Wielkiej Brytanii świętujący 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Emisja zaplanowana na środę, 11 listopada o 19:30
Transmisja dostępna na profilu POSK na YouTube i Facebook. Więcej informacji na stronie: http://www.posk.org/pl/wiadomosci/swieto-niepodleglosci-w-posk-online/


Niepodległa do hymnu

W ramach akcji „Niepodległa do hymnu”, 11 listopada w samo południe, każdy będzie miał możliwość przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Punktualnie o godz. 12.00 w większych stacjach radiowych i telewizyjnych będzie można wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego i przyłączyć się do wspólnego śpiewania.

Więcej informacji na niepodlegla.gov.pl


Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu

Tegoroczna impreza będzie dostępna on-line, by każdy mógł zobaczyć przygotowane atrakcje na ekranie smartfona, komputera czy telewizora. Wystarczy wejść na stronę www.niepodlegla.gov.pl/festiwal lub stronę jednego z partnerów, np. Interia.pl czy stronę wybranego dziennika ogólnopolskiego lub regionalnego grupy Polska Press, i uruchomić transmisję na żywo przygotowaną przez Biuro Programu „Niepodległa”.

Ciekawostka

Pierwszym premierem w wyzwolonej Polsce był Jędrzej Moraczewski

Zachęcamy do zapoznania się z jego osobą na stornie wikipedii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99drzej_Moraczewski