NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

  WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO! 

Polski Ośrodek Spoleczno-Kulturalny serdecznie zaprasza w sobotę, 7 maja 2022 r. na wieczór upamiętniający 231. rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni Rzeczypospolitej Obojga Narodów Konstytucji 3 Maja.

Głównym punktem wieczoru będzie recital fortepianowy utalentowanej i świetnie zapowiadającej się młodej pianistki Barbary Grzybek. W jej wykonaniu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina i Aleksandra Scriabina. Barbara Grzybek ukończyła poznańską Akademię Muzyczną i w chwili obecnej odbywa staż w Królewskiej Irlandzkiej Akademii Muzycznej (RIAM) w Dublinie pod kierunkiem słynnego profesora Lance’a Coburn.

 

RECITAL FORTEPIANOWY

Przy fortepianie BARBARA GRZYBEK

PROGRAM

F. Chopin - Nocturn op. 27 nr 2 

F. Chopin - Walc op. 64 nr 2 

A. Scriabin - Preludia op. 11, nr 1-10 

F. Chopin - Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22W trakcie wieczoru usłyszymy również grupę muzyczną Spisek Trzeciej Zwrotki, która wykona kilka pieśni patriotycznych. Spisek Trzeciej Zwrotki wiernie towarzyszy wielu wydarzeniom w Domu Polskim.

Pamiętajmy również, że 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Dzień Polonii i Polaków za Granicą, a wedle zaleceń Sejmu Ustawodawczego z 1919 r. dzień trzeciego maja to jest „uroczyste święto po wieczne czasy”.

 

S E R D E C Z N I E   Z A P R A S Z A M Y!!!

 

Sobota, 7 maja 2022, godz. 18:00

Dom Polski, 20 Fitzwilliam Place, Dublin 2