DR HAB. KAROL SAMSEL W DUBLIŃSKIM POSK

 

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny serdecznie zaprasza na wieczór z dr. hab. Karolem Samselem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Polonistyki, poetą, pisarzem, doktorem filozofii, krytykiem literackim, czołowym norwidologiem młodszego pokolenia, znawcą Josepha Conrada, redaktorem wielu pism literackich. Jest autorem 20 tomików poetyckich i jednej powieści. Został uhonorowany wieloma nagrodami poetyckimi. Bierze udział w audycjach radiowych i programach telewizyjnych, niezmordowanie jeździ po Polsce, spotykając się z czytelnikami i udziela wspaniałych wywiadów.  Lista dokonań i poczynań Pana Profesora jest imponująca.

 

I teraz prof. Karol Samsel zawita w Irlandii i odwiedzi Dom Polski w Dublinie.

 

W pierwszej części wieczoru podzieli się z nami swoją nieprawdopodobną wiedzą akademicką, wygłaszając wykład pt: "Cyprian Norwid - fenomen twórczości, zagadki recepcji" 

Wykład Pana Profesora wypadnie w wigilię 139. rocznicy śmierci autora „Promethidiona”: Norwid zmarł 23 maja 1883 r. Będzie to zamknięcie jakby klamrą obchodów norwidowskich w Domu Polskim od 200. rocznicy urodzin w 2021 r. po rocznicę śmierci.

 

Drugą częścią wieczoru będzie spotkanie autorskie z Karolem Samselem – poetą i prozaikiem. Nasz gość, opierając się na fragmentach utworów: pięcioczęściowego poematu „Autodafe”, powieści „Niemożliwość Piety” oraz tomów wierszy „Z domami ludzi” oraz "Fitzclarence", zaprezentuje swoją nieprawdopodobną poezję, na wskroś nowoczesną, momentami bardzo trudną i bolesną, ale wciągającą i stawiającą wyzwania czytelnikowi.

Spotkanie stanie się okazją do prezentacji najnowszego, piątego tomu poematu Karola Samsela, "Autodafe", czyli będziemy brali udział w premierze poetyckiej.

 

Autodafe 5 - Wydawnictwo FORMA (wforma.eu)

 

 

                           S E R D E C Z N I E   Z A P R A S Z A M Y !!!

 

Niedziela, 22 maja 2022, godz.17:00

Dom Polski, 20 Fitzwilliam Place, Dublin 2

Wstęp wolny.

 

 

 .........

 

Projekt jest współfinansowany z funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej