ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W DOMU POLSKIM

Towarzystwo Irlandzko-Polskie i Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny serdecznie zapraszają na koncert pieśni kompozytorów polskich z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w wykonaniu Alicji RUMIANOWSKIEJ - mezzosopran, solistki Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Przy fortepianie młoda utalentowana pianistka, Maja BROOKS.
 

W programie utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza.

Piątek, 3 maja 2024, godz. 19:00
Dom Polski, 20 Fitzwilliam Place, Dublin 2

Z A P R A S Z A M Y!


 

 

 

Alicja RUMIANOWSKA – mezzosopran. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Przez wiele lat solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie śpiewała m.in. w operach: Straszny dwór S. Moniuszki, Nabucco oraz Rigoletto G. Verdiego, Zemsta nietoperza J. Straussa, Wesele Figara W. A. Mozarta, Carmen G. Bizeta. Wielokrotnie uczestniczyła w tournée zagranicznych Opery Bałtyckiej. Współpracowała również z Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Pomorską i Cappellą Gedanensis, W 2014 roku nagrała płytę z pieśniami gdańskich kompozytorów W. Walentynowicza, K. Pałubickiego i H.H. Jabłońskiego, za którą otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska. Od ponad dwudziestu lat prowadzi klasę śpiewu w macierzystej uczelni; obecnie, jako profesor akademicki.Maja BROOKS
- pianistka i kontrabasistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Laureatka konkursów fortepianowych i kontrabasowych m.in. pierwszego miejsca na Feis Ceoil w Dublinie, w grupie kontrabasów. Od lat spełnia się jako akompaniator, współpracując z chórami, śpiewakami i instrumentalistami. Z powodzeniem uczy fortepianu i kontrabasu w szkołach w Dublinie. Skomponowała utwór fortepianowy, który został opublikowany w albumie z utworami egzaminacyjnymi Royal Irish Academy of Music.