Hej, Kolęda, Kolęda! Wieczór Trzech Króli W POSKu

Sobota 7 stycznia 2012, godz. 19.00

Po porannej wędrówce po górach i po zdobyciu Little Sugar Loaf, patrz powyżej: POSK TREK 4 dla WOŚP, Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny zaprasza wieczorem wszystkich bardzo serdecznie do Domu Polskiego na Wieczór Trzech Króli w wydaniu polskim, czyli na śpiewanie kolęd – a pamiętajmy, że polskie kolędy uważane są za najpiękniejsze na świecie. Śpiewanie to wspomożemy grzanym winem i zagryziemy piernikiem, a de facto różnymi piernikami i pierniczkami, jako że polska kuchnia na okres Bożego Narodzenia przewiduje niezliczoną ilość receptur.

Jeśli zachowały się jeszcze w Twojej spiżarni jakieś świąteczne smakołyki, a zwłaszcza pierniki i pierniczki, (a wiemy, że stary piernik jest najlepszy) to przynieś je do Domu Polskiego, podziel się z nami ich niepowtarzalnym smakiem, zróbmy piernikową degustację. Nawet mikroskopijne ilości będą mile widziane. Nie mówiąc już o wspaniałych przepisach.

Jeżeli przyprowadzimy, w ramach modnej teraz integracji, a raczej polskiej gościnności przyjaciół innych nacji, to może będziemy mieli okazję usłyszeć kolędy innych narodów?

Jeżeli przyprowadzimy muzyków i śpiewaków, to nasze kolędowanie zyska na sile i ekspresji.


Tak jak Mędrcy ze Wschodu zdążali do Stajenki Betlejemskiej, tak my przybieżmy siódmego wieczorem do Domu Polskiego, by spotkać się w kolędowym nastroju przy naszej autentycznej i sporych rozmiarów Szopce Krakowskiej i pięknej złotej choince!

W ciągu wieczoru będziemy też dalej wspomagać skarbonkę Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy, której doroczny finał ma miejsce w niedzielę 8 stycznia.

Tel. Krystyna: 087 75 88237

Z NOWYM ROKIEM, Z NOWYM SZCZĘŚCIEM!!!