Jury SFF Oddalenia 2016

Edyta Dolan – Przewodnicząca Jury
Przewodnicząca Towarzystwa Irlandzko-Polskiego. Ukończyła Produkcję Mediów Cyfrowych i była zaangażowana w produkcję krótkich filmów dla Digital Skills Academy, International Digital Services Centre, Deloitte and Tearfund Ireland.

Katarzyna Kasperkiewicz - Honorary member of the Jury / Honorowy członek jury
Katarzyna Kasperkiewicz w 2001 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku administracja w zakresie samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1999 roku jej praca zawodowa związana jest z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. W latach 2007-2011 pełniła funkcję konsula ds. prawnych w Konsulacie Generalnym RP w Chicago. Od listopada 2015 roku pełni funkcje konsula ds. polonijnych i wizowych w Ambasadzie RP w Dublinie. Mężatka, dwoje dzieci. W wolnych chwilach lubi aktywnie spędzać czas z rodziną oraz podróżować. Z filmów najbardziej lubi przyrodnicze, dokumentalne oraz sensacyjne.Barbara Bugalska
Ukończyła studia na kierunku 'Edukacja Medialna i Grafika Komputerowa' oraz Digital Technology, Design and Innovation. Jako członek zarządu jest związaną z POSK od ponad 6 lat. Obecnie pracuje jako Web/Graphic Designer w Dublińskim Digital Hub. Miłośniczka dobrego kina, jazzu i górskich wędrówek. Wierzy, że tylko przez naukę i ciągły rozwój człowiek zachowuje młodość i w pełni cieszy się życiem.


Jason Dolan
Poza swoją ponad 10-letnią karierą w IT jest również zapalonym fotografem I miłośnikiem filmów. Jest członkiem Towarzystwa Irlandzko-Polskiego i fotografuje wiele wydarzeń w Domu Polskim. W czasie wolnym Jasona pasją są także DIY, ogrodnictwo, czytanie książek i pisanie.


Robert Gill
Jest dyrektorem i współzałożycielem Festiwalu Filmowego Richarda Harrisa. Pochodzi z Limerick. Z
zawodu jest konsultantem biznesowym z wieloletnim doświadczeniem w komunikacji, badaniach rynku i usługach finansowych pracując w Merrill Lynch, Paddy Power i SUMO Capital. Tak jak Richard Harris chodził do szkoły Crescent College, studiował na Uniwersytecie w Limerick i na DCU. Od wielu lat jest fanem Richarda Harrisa. I od pięciu lat pracuje nad przygotowywaniem międzynarodowego Festiwalu Filmowego Richarda Harrisa.
Sandy Hazel 
Sandy Hazel jest pisarką, filmowcem i dziennikarką. Studiowała produkcję filmową i telewizyjną w Londynie. Pracowała też jako scenarzystka reklam dla radia, a obecnie jest reporterem. Ciekawostka: jest zdumiona, że wszystkie książki, wiersze i skrypty na świecie pochodzą z kombinacji tylko 26 znaków.
Stephen Jeffery 
Stephen Jeffery - prozaik, reżyser, scenarzysta i kompozytor. Jego obecny projekt “Oppenheimer’s Pipe” - trzydziesto minutowy film oparty na własnym scenariuszu - jest w przedprodukcji. Mieszka w Dublinie z żoną i dwójką dzieci.

Brian O’Grady
Brian O'Grady ma eklektyczną karierę, która obejmuje takie dziedziny jak chemia, filmy krótkometrażowe, dokumentalne, a nawet technologiczne startupy. Po ukończeniu licencjackich studiów na UCD, jego miłość do emocjonalnej i wizualnej mocy kina doprowadziła go w końcu do znalezienia kreatywnego ujścia przy dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami. Brian pracował również jako edytor w produkcjach telewizyjnych. Obecnie zarabia na życie w startupie mediów cyfrowych.
Magdalena Pawlak

Magdalena jest absolwentką Wydziału Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada zmysł organizacyjny, wszechstronne spojrzenie na otaczający świat i umiejętność syntetycznego myślenia. Wrodzona wrażliwość i empatia ułatwiają jej wejrzenie w proces twórczy i odniesienie się do indywidualności artysty. Jej celem jest włączenie się i czynne zaangażowanie w działalność kulturalną

Perer Zemek 

Peter pochodzi z Bratysławy (Słowacja) i mieszka w Irlandii od 9 lat. Jest niezależnym pisarzem i fotografem, kuratorem Klubu Filmowego Deja View i dyrektorem Visegrad Film Festival w Corku. Klub Filmowy Deja View wystartował w Camden Palace w 2014 roku. Są tam pokazywane niezależne, underground i kultowe filmy z całego świata przeplatane spotkaniami z wybranymi twórcami. Spore zainteresowanie filmami z Polski, Węgier, Słowacji i Czech dało Peterowi pomysł stworzenia Visegrad Film Festival. Jego pierwszy festiwal w minionym roku okazał się wielkim sukcesem, a kolejny planowany jest na wrzesień 2016, gdzie akcent będzie położony głównie na polskie filmy.

Justyna Zidar
Justyna Zidar - absolwentka Wydziału Radia i Telewizji , kierunek Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Katowicach. Współpracowała przy realizacji programów telewizyjnych i przy produkcji filmowej. W 2015 ukończyła Kurs Reżyserii, Produkcji i Prezentacji Telewizyjnej w The Park Studio w Dublinie.